23

Saturday, June

Na wymiar meble kuchenne Poznań, Wrocław i Konin

Gotowanie na parze
 /  /  /  / Gotowanie na parze
Gotowanie na parze

Gotowanie na parze

Gotowanie na parze
2 votes, 9.00 avg. rating (84% score)

kulinaria (13)Gotowanie na parze to zdecydowanie najzdrowszy sposób. W porównaniu z tradycyjnym przyrządzaniem posiłków, mam tu na myśli gotowanie na wodzie część bardzo cennych składników odżywczych przechodzi do wody, którą i tak wylewamy. Podczas pieczenia następuje degradacja białek, więc nie jest to najlepszy sposób.
Dlatego co powiesz na gotowanie na parze? Zaletami takiego przyrządzania posiłków jest na przykład to, że podczas niego temperatura sięga nawet 120 stopni, przez co potrawy bardzo szybko są gotowe!
Jak gotować na parze, aby zachować wszystkie zalety takiego przyrządzania jedzenia?
1. Idealnie dopasuj pokrywkę, jeśli tego nie zrobisz to para będzie uciekać, przez co gotowanie zajmie bardzo dużo czasu.
2. Nie sól produktów przed gotowaniem, ponieważ łatwo jest wtedy nasypać za dużo soli przez co potrawa może być niezjadliwa. Lepiej dosolić je przed spożyciem.
3. Stosuj dużo ziół, potrawy będą o wiele lepsze.
4. Jeśli jesteś zielony jeśli chodzi o gotowanie na parze najlepiej stosuj metalowe wkładki, które możesz przystosować do wielkości garnka.
5. Jeśli nie masz czasu przyrządzaj dania w parowarze zaoszczędzisz sporo czasu, ponieważ możesz wtedy gotować kilka rzeczy jednocześnie. Jest też bardzo wygodny bo nie ma możliwości aby potrawa przypaliła się.

Ciekawe artykuły:

About the author:

Related posts
http://auta-przyszlosci.eu